Home / Ceramic Capacitors / MCASH105SB7332KFCA01
MCASH105SB7332KFCA01
Taiyo Yuden
Product No:
MCASH105SB7332KFCA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 3300PF 100V X7R 0402
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MCAS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number MCASH10
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C