Home / Ceramic Capacitors / MCJCG32MLB7106MPPDT1
MCJCG32MLB7106MPPDT1
Taiyo Yuden
Product No:
MCJCG32MLB7106MPPDT1
Description:
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Soft Termination
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Product Status Active
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number MCJCG32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C