Home / Ceramic Capacitors / MCJCS32NSB7223MTPA01
MCJCS32NSB7223MTPA01
Taiyo Yuden
Product No:
MCJCS32NSB7223MTPA01
Description:
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Soft Termination
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.022 µF
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number MCJCS32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C