MCR100JZHF1330
Rohm Semiconductor
Product No:
MCR100JZHF1330
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
2512
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 133 OHM 1% 1W 2512
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 18
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Rohm Semiconductor
Series MCR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 133 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±100ppm/°C