MCR100JZHF97R6
Rohm Semiconductor
Product No:
MCR100JZHF97R6
Description:
RES SMD 97.6 OHM 1% 1W 2512
Payment:
In Stock : 109
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 97.6 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 2512
Temperature Coefficient ±100ppm/°C