MCS04020C2203FE000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCS04020C2203FE000
Description:
RES 220K OHM 1% 1/16W 0402
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 19770
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features Anti-Sulfur
Tolerance ±1%
Resistance 220 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number MCS0402
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±50ppm/°C