MCT06030C3833FP50S
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCT06030C3833FP50S
Description:
RES 383K OHM 1% 1/10W 0603
Features Anti-Sulfur
Tolerance ±1%
Resistance 383 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Base Product Number MCT0603
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±50ppm/°C