MCW0406MD3652BP100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCW0406MD3652BP100
Description:
RES SMD 36.5K OHM 1/4W 0604 WIDE
Tolerance ±0.1%
Resistance 36.5 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Wide 0604 (1610 Metric), 0406
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0406
Temperature Coefficient ±25ppm/°C