MD011C332KAB
KYOCERA AVX
Product No:
MD011C332KAB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 3300PF 100V X7R 2-DIP
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series DIPGuard® MD
Package Tube
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 3300 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C