MD015A221FAB
KYOCERA AVX
Product No:
MD015A221FAB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 220PF 50V NP0 2-DIP
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series DIPGuard® MD
Package Tube
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 220 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 2-DIP
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C