MD015C471KAB
KYOCERA AVX
Product No:
MD015C471KAB
Description:
CAP CER 470PF 50V X7R 2-DIP
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C