
KYOCERA AVX
Product No:
MD015E103MAB
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 50V Z5U 2-DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.332
4.332
10
3.49315
34.9315
50
3.00447
150.2235
100
2.72498
272.498
500
2.026255
1013.1275
1000
1.88651
1886.51
2500
1.816638
4541.595
5000
1.781706
8908.53
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | DIPGuard® MD |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.325" (8.25mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 2-DIP |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.175" (4.45mm) |
| Operating Temperature | 10°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | Z5U |