
YAGEO
Product No:
MFR-25FRF52-360R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 360 OHM 1% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.07695
0.7695
25
0.0532
1.33
50
0.04142
2.071
100
0.029545
2.9545
250
0.023066
5.7665
500
0.018316
9.158
1000
0.013006
13.006
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | MFR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 360 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |