MFR1WSJR-52-680K
YAGEO
Product No:
MFR1WSJR-52-680K
Description:
RES 680K OHM 5% 1W AXIAL
Series MFR
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 680 kOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C