MFR200DBD73-200R
YAGEO
Product No:
MFR200DBD73-200R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 200 OHM 0.5% 2W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series MFR
Package Bulk
Features -
Tolerance ±0.5%
Resistance 200 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±25ppm/°C