MFR200FRF52-3R16
YAGEO
Product No:
MFR200FRF52-3R16
Description:
RES 3.16 OHM 1% 2W AXIAL
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 3.16 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C