MFR200JR-73-160K
YAGEO
Product No:
MFR200JR-73-160K
Description:
RES 160K OHM 5% 2W AXIAL
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 160 kOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C