MFR25SFRE52-374R
YAGEO
Product No:
MFR25SFRE52-374R
Description:
RES 374 OHM 1% 1/4W AXIAL
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 374 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C