
YAGEO
Product No:
MFR50SFRF52-560R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 560 OHM 1% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1045
0.1045
10
0.0969
0.969
25
0.06726
1.6815
50
0.05244
2.622
100
0.03743
3.743
250
0.029184
7.296
500
0.023199
11.5995
1000
0.016464
16.464
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | MFR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 560 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |