
Samtec Inc.
Product No:
MH113-MH1RP-01BJ1-0300
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY UMCC-SMA JK-PL 11.811"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.9555
13.9555
10
12.37375
123.7375
25
11.8978
297.445
50
11.42185
571.0925
100
10.787345
1078.7345
250
9.835502
2458.8755
500
9.200959
4600.4795
1000
8.439506
8439.506
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Gray |
| Style | U.FL (UMCC), IPEX MHF1 to SMA |
| Length | 11.811" (300.00mm) |
| Series | MH113 |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | SMA Jack |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), IPEX MHF1 Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | MH113-MH1RP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |