
Renesas Electronics America Inc
Product No:
MK3722GLFTR
Manufacturer:
Package:
16-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VCXO 16TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.641
2.641
10
2.3769
23.769
25
2.29444
57.361
100
2.22775
222.775
250
2.177856
544.464
500
2.16125
1080.625
1000
2.128
2128
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes with Bypass |
| Type | Voltage Controlled Crystal Oscillator (VCXO) |
| Input | Crystal |
| Output | LVCMOS |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Obsolete |
| Frequency - Max | 27MHz |
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 3.45V |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | MK3722 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Differential - Input:Output | No/No |