
WIMA
Product No:
MKS4J033305D00KSSD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4535
1.4535
10
1.1476
11.476
50
0.99465
49.7325
100
0.8607
86.07
500
0.650313
325.1565
1000
0.5738
573.8
2500
0.535544
1338.86
5000
0.51642
2582.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WIMA |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.33 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm) |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 400V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |