
WIMA
Product No:
MKS4O132205G00MSSD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.22UF 20% 1KVDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7005
1.7005
10
1.3395
13.395
50
1.16071
58.0355
100
1.00453
100.453
500
0.758955
379.4775
1000
0.669664
669.664
2500
0.625024
1562.56
5000
0.602699
3013.495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WIMA |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm) |
| Dielectric Material | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 400V |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Height - Seated (Max) | 0.748" (19.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |