
WIMA
Product No:
MKX14W34706B00KSSD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 440VAC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.2515
2.2515
10
1.81925
18.1925
50
1.58783
79.3915
100
1.38947
138.947
500
1.058604
529.302
1000
0.926288
926.288
2500
0.893209
2233.0225
5000
0.86012
4300.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WIMA |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Ratings | X1 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 440V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Height - Seated (Max) | 0.827" (21.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |