
WIMA
Product No:
MKXR3W33305G00JSSD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 400VAC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.862
1.862
10
1.50575
15.0575
50
1.31442
65.721
100
1.150165
115.0165
500
0.876299
438.1495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WIMA |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Ratings | X2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 0.33 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 400V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Height - Seated (Max) | 0.748" (19.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |