
WIMA
Product No:
MKXR3W41506G00MSC9
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 1.5UF 20% 400VAC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.9805
3.9805
10
3.5834
35.834
50
3.10517
155.2585
100
2.70712
270.712
500
2.229403
1114.7015
1000
2.070164
2070.164
2500
2.030359
5075.8975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | WIMA |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Ratings | X2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 1.5 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.669" W (31.50mm x 17.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 400V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Height - Seated (Max) | 1.142" (29.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |