ML03511R3BAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
ML03511R3BAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 1.3PF 50V C0G/NP0 0603
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 469
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series MLO™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 1.3 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.029" (0.74mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C