Home / Ceramic Capacitors / MLASE042SB5221KWNA01
MLASE042SB5221KWNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLASE042SB5221KWNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 220PF 16V X5R 01005
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MLAS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 220 pF
Applications Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C