Home / Ceramic Capacitors / MLASE042SB5222MWNA01
MLASE042SB5222MWNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLASE042SB5222MWNA01
Description:
CAP CER 2200PF 16V X5R 01005
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C