Home / Ceramic Capacitors / MLASG32NSB5225MTNA01
MLASG32NSB5225MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLASG32NSB5225MTNA01
Description:
CAP CER 2.2UF 35V X5R 1210
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number MLASG32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C