Home / Ceramic Capacitors / MLASH219SSD472KTNA01
MLASH219SSD472KTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLASH219SSD472KTNA01
Description:
CAP CER 4700PF 100V LOWDISTORTIO
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C