Home / Ceramic Capacitors / MLASH31LAB5225MTCA01
MLASH31LAB5225MTCA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLASH31LAB5225MTCA01
Description:
CAP CER 2.2UF 100V X5R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number MLASH31
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C