Home / Ceramic Capacitors / MLASH32NSB5474MTNA01
MLASH32NSB5474MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLASH32NSB5474MTNA01
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X5R/B 1210
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C