Home / Ceramic Capacitors / MLASJ21GAB7106KTNA01
MLASJ21GAB7106KTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLASJ21GAB7106KTNA01
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number MLASJ21
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C