Home / Ceramic Capacitors / MLASL168BB5226MTNA01
MLASL168BB5226MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLASL168BB5226MTNA01
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 0603
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 22 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number MLASL16
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C