Home / Ceramic Capacitors / MLASQ32NSB5224MTNA01
MLASQ32NSB5224MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLASQ32NSB5224MTNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.22UF 250V X5R 1210
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MLAS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Applications Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number MLASQ32
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C