Home / Ceramic Capacitors / MLASS45MSB5473MTNA01
MLASS45MSB5473MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLASS45MSB5473MTNA01
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X5R 1812
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number MLASS45
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C