Home / Ceramic Capacitors / MLAST021SCG1R9BWNA01
MLAST021SCG1R9BWNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLAST021SCG1R9BWNA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 1.9PF 25V C0G 008004
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MLAS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 1.9 pF
Applications Medical, Non-Critical
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 008004 (0201 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.005" (0.14mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C