Home / Ceramic Capacitors / MLAST042SCG6R9DWNA01
MLAST042SCG6R9DWNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLAST042SCG6R9DWNA01
Description:
CAP CER 6.9PF 25V C0G/NP0 01005
Features -
Tolerance ±0.5pF
Lead Style -
Capacitance 6.9 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Base Product Number MLAST04
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C