Home / Ceramic Capacitors / MLAST319HB5105MTNA01
MLAST319HB5105MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLAST319HB5105MTNA01
Description:
CAP CER 1UF 25V X5R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number MLAST31
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C