Home / Ceramic Capacitors / MLASU063SB5682KFNA01
MLASU063SB5682KFNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLASU063SB5682KFNA01
Description:
CAP CER 6800PF 50V X5R 0201
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 6800 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number MLASU06
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C