Home / Ceramic Capacitors / MLAYL219SSD473KTNA01
MLAYL219SSD473KTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLAYL219SSD473KTNA01
Description:
CAP CER 0.047UF 10V 0805
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MLAY
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low Distortion
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C