Home / Ceramic Capacitors / MLAYU168SSD122KTNA01
MLAYU168SSD122KTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MLAYU168SSD122KTNA01
Description:
CAP CER 1200PF 50V 0603
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MLAY
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low Distortion
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1200 pF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C