
onsemi
Product No:
MM74HC126MX
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 6V 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.4807
4.807
25
0.45106
11.2765
100
0.342095
34.2095
250
0.291118
72.7795
500
0.276564
138.282
1000
0.211052
211.052
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | 74HC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | - |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Output Type | 3-State |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | 74HC126 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |
| Number of Bits per Element | 1 |