MMA02040C2329FB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMA02040C2329FB300
Description:
RES 23.2 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Tolerance ±1%
Resistance 23.2 Ohms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Package / Case MELF, 0204
Product Status Active
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0204
Temperature Coefficient ±50ppm/°C