MMA02040C4324FB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMA02040C4324FB300
Package:
0204
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 4.32M OHM 1% 2/5W MELF 0204
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMA - Professional
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 4.32 MOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Package / Case MELF, 0204
Product Status Active
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0204
Temperature Coefficient ±50ppm/°C