MMA02040C4873FB300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMA02040C4873FB300
Description:
RES 487K OHM 1% 0.4W 0204
Series MMA - Professional
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 487 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0204
Temperature Coefficient ±50ppm/°C