MMA02040E4301BB100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MMA02040E4301BB100
Description:
MMA 0204-15 0.1% B1 4K3
Tolerance ±0.1%
Resistance 4.3 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W
Package / Case MELF, 0204
Product Status Active
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0204
Temperature Coefficient ±15ppm/°C