Home / Ceramic Capacitors / MMASE105SB5224KFNA01
MMASE105SB5224KFNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MMASE105SB5224KFNA01
Description:
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number MMASE10
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C