Home / Ceramic Capacitors / MMASE31LSB5106MTNA01
MMASE31LSB5106MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MMASE31LSB5106MTNA01
Description:
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number MMASE31
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C